Улсын програмчлалын XXVII олимпиад амжилттай болж дүнгээ гаргалаа
2017.04.17

МУИС-д  Компьютерийн мэргэжилтэн бэлтгэж эхэлсний 50 жилийн ойн нэрэмжит Програмчлалын улсын XXVII олимпиадыг  ХШУИС дээр 2017 оны 4 дүгээр сарын 14-17-ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгууллаа.

Олимпиадад 8 сургуулийн 11 багийн 33 оюутан оролцож, 2 өдрийн турш 600 онооны бодлого бодож оюун ухаанаа уралдууллаа. Оролцогчдоос хувийн амжилтаар нэгдүгээр байрыг 1, хоёрдугаар байрыг -2, гуравдугаар байрыг -3, тусгай байрыг 1 оюутан тус тус эзэлж, мөн багийн дүнгээр эхний 3 байрыг шалгарууллаа.

Энэ удаагийн олимпиадад Ховд ИС, Монгол-Германы ТИС-ийн баг ирж оролцсон нь олимпиадын цар хүрээ жилээс жилд нэмэгдэж байгааг харуулж байна.

Програмчлалын XXVII олимпиадын онооны жагсаалт ( хувийн амжилтаар)


Оюутны нэр

Сургууль

Эхний өдрийн оноо  /бодлого тус бүрээр/

Эхний өдрийн дүн

Хоёрдахь өдрийн оноо

/бодлого тус бүрээр/

Хоёрдох өдрийн дүн

Нийт оноо

Эзэлсэн байр

1

Л. Баярхүү

МУИС-ХШУИС

100

52

100

252

83

10

100

193

445

I

2

Э. Баттулга

МУИС-ХШУИС

60

40

100

200

88

0

70

158

358

II

3

Т. Билгүүн

ШУТИС-ХМТС

100

43

30

173

55

35

86

176

349

II

4

Б. Тамир

МУИС-ХШУИС

10

26

100

136

22

45

88

155

291

III

5

Ч. Очиргарьд

МУИС-ХШУИС

10

0

100

110

39

55

84

178

288

III

6

Б. Говьхүү

МУИС-ХШУИС

0

0

100

100

34

10

100

144

244

III

7

Г. Бат-Орших

МУИС-ХШУИС

10

60

30

100

61

10

66

137

237

ТШ

8

Б. Жавхлан

МУИС-ХШУИС

0

12

30

42

51

45

70

166

208

VIII

9

Г. Чинбат

ШУТИС-ХМТС

0

0

30

30

55

45

54

154

184

IX

10

Б. Эрдэнэ

МУИС-ХШУИС

0

24

30

54

38

45

42

125

179

X

11

Д. Эрдэнэбаяр

ШУТИС-ХМТС

0

29

30

59

11

35

72

118

177

XI

12

А. Сүхбат

МУИС-ХШУИС

0

24

30

54

0

20

88

108

162

XII

13

Д. Лхагвадорж

ШУТИС-ХМТС

0

35

30

65

5

0

86

91

156

XIII

14

Ж. Ганхүрэл

ШУТИС-ЕНИ

0

0

30

30

11

10

86

107

137

XIV

15

Б. Гансүх

ОУУБИС

10

0

30

40

11

0

80

91

131

XV

16

Э. Мөнхдэлгэр

ХУИС-МХМС

0

0

30

30

39

0

18

57

87

XVI

17

Ц. Пүрэвжаргал

МУБИС

0

22

30

52

11

0

22

33

85

XVII

18

М. Цэрэннадмид

МУБИС

0

19

30

49

3

10

18

31

80

XVIII

19

Б. Бямбасүрэн

ШУТИС-ХМТС2

0

0

30

30

3

0

42

45

75

XIX

20

М. Елеман

МУБИС

0

1

10

11

5

45

10

60

71

XX

21

Д. Галт-Очир

ШУТИС-ХМТС2

0

0

10

10

41

0

14

55

65

XXI

22

Э. Мандуул

ОУУБИС

0

0

30

30

0

0

20

20

50

XXII

23

Д. Ганпүрэв

Ховд их сургууль

0

0

0

0

3

0

24

27

27

XXIII

24

П. Эрдэнэ-Очир

ХУИС-МХМС

0

0

10

10

11

0

0

11

21

XXIV

25

Э. Чилүгэн

ХУИС-МХМС

0

0

0

0

3

0

18

21

21

XXV

26

Д. Таубахан

Ховд их сургууль

0

0

0

0

0

0

16

16

16

XXVI

27

Б. Саранчимэг

ШУТИС-ЕНИ

0

0

10

10

5

0

0

5

15

XXVII

28

Б. Бат-Эрдэнэ

МГТИС

0

2

10

12

0

0

0

0

12

XXVIII

29

О. Оргил-Эрдэнэ

ШУТИС-ЕНИ

0

0

10

10

0

0

2

2

12

XXVIII

30

Н. Төрцэцэг

МГТИС

0

0

10

10

0

0

0

0

10

XXIX

31

Ж. Бат-Орших

ОУУБИС

0

0

0

0

0

0

0

0

0

XXX

32

Б. Заяаболор

МГТИС

0

0

0

0

0

0

0

0

0

XXX

33

Э. Төртогтох

Ховд их сургууль

0

0

0

0

0

0

0

0

0

XXX

Програмчлалын XXVII олимпиадын онооны жагсаалт ( багийн амжилтаар)

Багийн нэр

Багийн нийт оноо

Багуудын эзэлсэн  байр

Шагналт байр

1

МУИС-ХШУИС I

977

I

I

2

МУИС-ХШУИС II

736

II

 

3

ШУТИС-ХМТС I

710

III

II

4

МУИС-ХШУИС III

699

IV

 

5

ШУТИС-ХМТС II

296

V

 

6

МУБИС

236

VI

III

7

ОУ Улаанбаатар ИС

181

VII

 

8

ШУТИС- ЭНИ

164

VIII

 

9

Хүмүүнлэгийн УИС МХМС

129

IX

 

10

Ховд ИС

43

X

 

11

Монгол-Германы ТИС

22

XI

 

 

Энэ олимпиадад сургуулиа төлөөлөн амжилттай оролцсон бүхий л оюутнууддаа баяр хүргэж цаашдын эрдмийн ажилд нь амжилт хүсье.

 

 

Олимпиадад байр эзэлсэн оюутнуудын амжилтын товчоон:

  1. Лодойдамба овогтой Баярхүү (Алтан медальт)

  • 2014 Үндэсний програмчлалын олимпиадад II байр.
  • 2014 Оюутны програмчлалын улсын олимпиадад Алтан медаль.
  • 2014 оны намар азийн бүсийн програмчлалын олимпиадад хоёр Хүрэл медаль.
  • 2015 Оюутны програмчлалын үндэсны олимпиадад I байр.
  • 2016 оны оюутны Мэдээлэл зүйн улсын олимпиадаас "Алтан" медаль.
  • 2017 оны оюутны Мэдээлэл зүйн улсын олимпиадаас "Алтан" медаль.
  1. Энхбаяр овогтой Баттулга(Мөнгөн медальт)
  2. Болдбаатар овогтой Тамир(Хүрэл медальт)

  1. Чинзориг овогтой Очиргарьд(Хүрэл медальт)
  • 2014 Үндэсний програмчлалын олимпиад Мөнгөн медаль.
  • 2014 ACM-ICPC азийн бүсийн хүрэл.
  • 2015 Үндэсний програмчлалын олимпиад Хүрэл медаль.
  • PROCON 2015 Монгол Улсын баг шалгаруулах тэмцээн 1-р байр.
  • 2016 оны оюутны Мэдээлэл зүйн улсын олимпиадаас "Хүрэл" медаль.

5.Басан овогтой Говьхүү(Хүрэл медальт)

  • 2013 Азийн бүсийн програмчлалын багийн олимпиадаас "Хүрэл" медаль
  • 2014 Үндэсний програмчлалын багийн олимпиадаас "Мөнгөн" медаль
  • 2014 Азийн бүсийн програмчлалын багийн олимпиадаас "Хүрэл" медаль
  • 2015 Үндэсний програмчлалын багийн олимпиадаас "Алтан" медаль
  • 2016 Улсын програмчлалын олимпиадаас "Хүрэл" медаль.

 

Үзсэн : 0

Хаяг

Монгол улс, Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг, Их сургуулийн гудамж-3, МУИС-ийн хичээлийн III байр
: assistant1_dece@seas.num.edu.mn
: 7575-4400 /3300/